Trenerzy

Projektowanie gier wcale nie jest trudne. To zajęcie wymaga tylko czasu, kreatywności i przede wszystkim – chęci! O swoich doświadczeniach w projektowaniu gier, a także o etapach takiej pracy, opowiedzą Wam projektanci, którzy mają już niejedną wydaną grę za sobą. Trenerami podczas warsztatów “Historical Games Writing” będą doświadczeni projektanci.

Maciej Jesionowski

Event Manager w Rebel (organizator Festiwalu GRAMY, koordynator Laboratorium Gier) oraz product manager Dungeons & Dragons Polska, były członek Rebelatorium. Prelegent i trener prowadzący zajęcia rozwoju osobistego z wykorzystaniem gier (także o ich projektowaniu). Specjalizuje się w warsztatach z zakresu wykorzystywania gier w edukacji, biznesie i rozwoju. Z wykształcenia psycholog. Fan Dragon Balla, Gry o Tron, The Walking Dead, Battlestar Galactica, gier fabularnych (larp, rpg), impro i gier z mechaniką ukrytej tożsamości.

Adam Kwapiński

Jeden z założycieli Fabryki Gier Historycznych, zawodowy projektant gier planszowych. Stara się tworzyć gry, w których mechanika jest ściśle dopasowana do tematu. Tworzył gry zarówno samodzielnie jak i z innymi autorami, zarówno na szeroki rynek jak i zamówienie klientów biznesowych. Prowadził liczne warsztaty w tym, wraz z Kubą Wasilewskim, trwające ponad pół roku zajęcia dla seminarzystów historii na UMCS, których efektem było stworzenie pierwszych w Polsce prac dyplomowych w formie gier planszowych. Jeden z pomysłodawców powstania Kuriera Planszowego – jedynego w Polsce papierowego czasopisma o grach planszowych. W wolnych chwilach, których nie poświęca na tworzenie nowych gier rozwija swoją pasję do tańca irlandzkiego.

 

Błażej Kubacki

Literaturoznawca, tłumacz i recenzent, który pewnego dnia zawodowo zajął się grami planszowymi i tak już zostało. Obecnie projektant (twórca tytułów takich jak Mistfall, Shadowscape czy Chronicles of Frost) oraz członek zespołu rozwoju gier w Board & Dice, mający na koncie pracę nad tytułami takimi jak Dice Settlers czy Teotihuacan, a także Little Monster czy Black Skull Island wydanych przez Strawberry Studio.

Marcin Ropka

Socjolog, pasjonat i miłośnik gier planszowych. Gracz z natury i profesji. Od roku 2014 zawodowo związany z branżą gier planszowych, najpierw jako przedstawiciel handlowy w firmie Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. – Podłęże (Kraków), a następnie Portal Games Sp. z o.o. – Gliwice. Od roku 2017 zajmował się projektowaniem i produkcją gier planszowych w wydawnictwie Games Factory Sp. z o.o. – Kraków, gdzie z powodzeniem poprowadził dwie duże kampanie na platformach crowdfundingowych (kickstarter.com i zagramw.to). Obecnie zatrudniony jest na stanowisku przedstawiciela handlowego w sektorze gier w krakowskiej firmie Ateneum, która jest liderem w dystrybucji książek, zabawek i gier planszowych na rynek polski. Trener Laboratorium Gier (cykliczne spotkania board game devu organizowane przez wydawnictwo Rebel), organizator gier miejskich i gier integracyjnych, aktywista miejski i autor gier planszowych (m.in. Artefakty Obcych). Współtwórca Grupy MV (wraz z Violą Kijowską) – inicjatywy związanej z promowaniem gier planszowych na różnych płaszczyznach marketingowych i społecznych. Wydawca gry planszowej „Port Gdańsk” – dedykowanej najstarszemu i największemu polskiemu portowi. Recenzent gier, tester prototypów rodzimych autorów, które mają szansę zostać wydane w naszym kraju. Projektant gier planszowych, prelegent na wielu krajowych konwentach poświęconych rynkowi gier planszowych i projektowaniu.

Michał Sieńko

Prezes Zarządu Fundacji Animatorów i Twórców Kultury TRACH, projektant gier planszowych i współzałożyciel wydawnictwa Fabryka Gier Historycznych. Organizator konwentów fantastycznych (Arena Gier, Historykon, Falkon, Dragon, Lubelskie Dni Fantastyki) oraz licznych spotkań z grami planszowymi w Lublinie. Współautor m.in. takich gier “Sigismudnus Augustus. Dei gratia rex Poloniae”, “Bohaterowie Wyklęci”, “Lublin 1317-2017” czy “Unia Lubelska”. Miłośnik fantastyki i sf, zwolennik gier z negatywną interakcją, licytacją oraz blefem. Ulubione tytuły: Gra o Tron, Lords of Waterdeep, Dominion, Władca Pierścieni: Konfrontacja. Jeszcze nigdy nie wygrał z żoną w Patchworka!